हत्यारालाई कानुन संशोधन गरेर भय पनि फाँसीको सजाय हुनु पर्छ – युवा नेता सुनार।

रुकुम पश्चिम चौरजहारी घटनाका दोषीलाई मृत्युुदण्डको सजाए दिनुपर्ने माग उठेको छ । वर्गीय मुक्तिका लागि लडिएको जनयुद्धको केन्द्र र जातीय छुवाछुत मुक्त जिल्ला घोषणा भएको जिल्लामा यस्तो दु :खद घटना हुनुले नेपालको शीर अन्तराष्ट्रिय जगतमा निहुरिएको भन्दै नेकपा दैलेख दुल्लुनगर कमिटी सदस्य तिर्थ बहादुर सुनारले कानुन संसोधन गरेर भय पनि मृत्यू दण्ड को सजाय हुनुपर्ने माग गरेका छ्न ।
मृत्यू हुनेहरुलाई साँस्कृतिक क्रान्तीका सहिद घोषणा गरी घाईतेहरुको उपचार सरकारले नै गर्नुपर्ने माग सुनारको छ । यहि जेठ १० गते जाजरकोट जिल्लाबाट रुकुम पश्चिम चौरजहारी नगरपालीका ८ सोतीका बीर बहादुर मल्ल र प्रकाशी मल्लकी छोरी सुश्मा मल्लसंग जाजरकोट जिल्ला भेरी नगरपालिका ४ का नवराज बि. क को ३ बर्षको प्रेम सम्बन्धलाई बिवाहमा परिणत गर्न गएका वि.क सहित १९ जनाको टोलीमाथी भएको स्थानियहरुको आक्रमणबाट नवराज वि.क लगायत ३ जनाको हत्या पछि भेरी नदीमा फालिएको थियो । आक्रमण पछि भाग्ने क्रममा भेरीमा हाम फालेको बताईएपनि नवराजको टाउकोमा घाउ र शरिरमा भएको निलडामले उनको हत्या नै भएको पुष्टि हुन्छ । ५ जना पौडी खेलेर बाँच्न सफल भएकाहरुले बताए अनुसार पनि नवराजको हत्या गरेर भेरीमा फालिएको हो ।
भेरीमा हामफाल्ने मध्ये अझै ३ जना बेपत्ता छन् । यस नरसंहारपूर्ण अत्यन्तै अमानवीय र बर्बरतापूर्ण मानवता विरोधी यस हत्याकाण्डको घोर निन्दा तथा भत्र्सना गर्दै देशैभरका दलितहरु एकजुट भई दबावपुर्ण आन्दोलन गर्न पनि पछि हट्न नहुने युवानेता तिर्थ सुनारले बताए।

प्रकाशित मितिः बुधबार, जेष्ठ १४, २०७७     1:56:34 PM

संवाददाता

See all posts by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *