घुस लिएको आरोपमा वडाध्यक्ष र प्रधानाध्यापक पक्राउ आठबिस नगरपालिका दैलेखमा

दैलेख । शिक्षककाे नियुक्तिका लागि लिइएकाे परिक्षामा घुस लिएकाे आराेपमा पक्राउ गरिएकाे छ । दैलेखको पीपलकोटस्थित दीप माध्यामिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक पदम सिजापती र विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष समेत रहेका आठबीस नगरपालिका–५ का वडाध्यक्ष कर्णबहादुर आले मगरलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको हाे।

परीक्षामा घुस लिएको परीक्षार्थीहरूबाटै खुलेपछि सोधपुछका लागि नियन्त्रणमा लिइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दैलेखका सूचना अधिकारी प्रहरी निरीक्षक इन्द्रजीत सुनारले बताए।

शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाई दैलेखले शनिबार सदरमुकाममा सञ्चालन गरेका ४ वटा विद्यालयका शिक्षक छनोटको लिखित परीक्षामध्ये दीप माविमा मावि तहको अंग्रेजी विषयको एक जना राहत शिक्षकको परीक्षामा वडाध्यक्ष आले मगर र प्रधानाध्यापक सिजापतिलाई घुस लिएको आरोप लागेको हो।

पीपलकोटको मावि राहत शिक्षक पदमा प्रतिस्पर्धी ४ जनामध्ये १ जना उत्तीर्ण भएका थिए। शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाई दैलेखका प्रमुख तेजबहादुर थापाले दीप माविको परीक्षामा घुस प्रकरणमा मुछिएकाहरूलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको जानकारी पाएको तर, इकाई कार्यालयको कुनै संलग्नता नरहेको र सबै परीक्षाहरूमा शिक्षक सेवा आयोगको मापदण्ड पालना गरिएको बताए।घुस प्रकरणमा प्रधानाध्यापक सिजापती र वडाध्यक्ष आले मगरसँगै तेश्रो व्यक्तिको समेत संलग्नता देखिएकोले आरोपितको खोजी र थप अनुसन्धान भइरहेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी सन्तबहादुर सुनारले बताए ।

प्रकाशित मितिः आइतवार, पुस १९, २०७७     6:13:23 AM

संवाददाता

See all posts by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *