२० जना कलाकारको आवाज रहेको रिले देउडा न्याउल्या चडिअ म्युजिक भिडियो सार्वजनिक

पछिल्लो समय देउडा गितहरु एक पछि अर्को बजारमा आईरहेका छन । उकालि ओरालि भञ्ज्याङ चौतारिमा गुञ्जिने लोक भाकामा देउडा पनि उत्तिकै लोकपृय अनि कर्णपृय बन्दै गइरहेका छन् ।
अहिले सम्म सार्वजनिक भएका देउडा गित भन्दा नितान्त फरक पन रहेको रिले देउडा न्याउल्या चडिअ बोलको गित सार्वजनिक भएको छ । कालिकोट जिल्ला रास्कोट नगरपालिका वडा नं १ मा जन्मिएका लोकपृय कलाकार धर्म राज न्यौपाने शिशिर को शब्द तथा लय रहेको यो गितमा कर्णाली तथा सुदुरपश्चिमका चर्चित १० गायक र १० गायिकाहरुको आवाज रहेको छ । गायक तर्फ १,धर्मराज न्यौपाने शिशिर, २भोजराज भट्ट ,३ सर्विन बोगट्टि, ४ छत्र शाहि ५स्वर्णिम शाहि ६ सुरेश शाहि ७ महेन्द्र शाहि रास्कोटि ८ दिनेश न्यौपाने ९ खगेन्द्र न्यौपाने १० जनक साउद । त्यसै गरि गायिका तर्फ १ रेखा जोशि २ लक्ष्मि आचार्य ३ निरुता खत्रि ४ ईरानी सुन्दरि भाम ५ शोभा थापा ६ पुष्पा बोहोरा ७ कल्पना बि.सि ८ पशुपति खनाल ९ इप्सल संज्याल १० गौरि भट्टको आवाज रहेका छन् । यो म्युजिक भिडियोमा अभिनय वर्षा भण्डारा र धर्मराज न्यौपानेको रहेको छ भने धर्मराज न्यौपाने शिशिरले निर्देशन गरेको यो म्युजिक भिडियोमा क्यामरामेन हरिष महरा हुन । विशेष रेकर्डिङ स्टुडियो अनामनगरमा रेकर्ड गरिएको यो गितको भिडियो सम्पादन प्रबीण राना मगरले गर्नु भएको थियो ।
कर्णाली तथा सुदुरपश्चिमका मेला, पर्व ,जात्रा ,राम रतेउडिमा हुने केटा केटि बिच ठट्याउलि देउडामा सवाल जवाफ बाटै माया प्रेम बसि बिबाहमा परिणत भएको कथावस्तुले निकै आकर्षक, रोमान्टिक,चाख लाग्ने यो म्युजिक भिडियोले हाम्रा संस्कृति लाई यथार्थमा चित्रण गरिएको पाइन्छ ।